Wycieczki

 

Nasze usytuowanie jest bardzo wszechstronne. Dom położony jest przy czarnym szlaku prowadzącym przez Zakręt Śmierci na Wysoki Kamień, a to przecież już Izery. Zapuszczając się dalej w izerskie krajobrazy odkryć, można wiele ciekawych miejsc- zachody słońca na Kopalni Stanisław, najpiękniejsze naszym zdaniem w okolicy schronisko Orle, czy Chatka Górzystów i wspaniałe biszkoptowe naleśniki z jagodami. Izery to przede wszystkim królestwo biegówek, a latem jest to wspaniałe miejsce dla rowerzystów i biegaczy.
W spacerowej odległości od naszego domu znajduje się również punkt widokowy przy Zbójnickich Skałach, czy Złoty Widok, do którego dojść można mijając Orle skały, czy Chybotek. Nie zapominajmy, że znajdujemy się bardzo blisko wodospadu Szklarka (jedynie 40 min pieszo) to miejsce musi też znaleźć się w waszych wycieczkowych planach.
Po drugiej stronie szosy Czeskiej rozpościerają się Karkonosze. To pasmo górskie oferuje wiele możliwości dla odwiedzających. Jest to wspaniałe miejsce dla biegaczy górskich, czy miłośników górskich wędrówek. Nasze ulubione szlaki to szlak do Źródeł Łaby, Dwa stawki w dolinie Śnieżnych Kotłów, a ulubione schronisko to schronisko pod Łabskim Szczytem. Jeśli wybierzecie się w tę właśnie stronę polecamy popołudniu stanąć przed domem i podążać za palcem przemierzając kolejne punkty górskiej wycieczki patrząc na nasz wspaniały widok na Karkonosze.