Karkonosze

 

Karkonosze to idealne miejsce na każdy rodzaj odpoczynku- letni i zimowy, długi i krótki, tygodniowy lub weekendowy, z dziećmi, z psem, czy dla ludzi aktywnych. Jest co robić! Karkonosze często spotykają się z określeniem- Polskie Alpy. Jak każde góry wzbudzają szacunek turysty potężnymi wiatrami i częstą zmianą pogody. Kręcono tu „Opowieści z Narnii”, – Andrew Adamson, wykorzystał w swoim filmie imponujący wodospad Kamieńczyk.

Karkonosze to przede wszystkim szlaki na wycieczki wędrowne. Polecamy w szczególności szlak na Śnieżne Kotły, Dwa stawki, Łabski Szczyt, Drogę przyjaźni prowadzącą do Karpacza, schronisko Samotnię, Strzechę Akademicką, aż po najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę. Do wyjątkowych atrakcji turystycznych w naszych okolicach można zaliczyć również Polanę Jakuszycką, która jest rajem dla fanów biegówek, a latem dla Biegaczy górskich i zapaleńców rowerowych. Kolejne punkty, które warto odhaczyć to Huta Szkła Julia, Wodospad Szklarki, (chyba najczęściej fotografowane miejsce w Szklarskiej Porębie), Złoty Widok, Zakręt Śmierci, czy Wysoki Kamień.

Dolny Śląsk znany jest również jako kraina zamków i pałaców, nasze ulubione miejsca to przede wszystkim: Pałac w Staniszowie, zniewalający Pałac Pakoszów, Pałac Łomnica, czy Wojanów.
Będąc w naszych okolicach, warto spróbować również Oscypków- najlepsze przy wodospadzie Szklarka lub kluchy Izerskiej w Izerskiej Chacie.